💡 Objednejte si vzorník dekorů vinylových podlah >> ZDE 💡

Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
8:00 - 16:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 10 001 Kč a máte dopravu ZDARMA
Nepropásněte akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit

  1. Úvod
  2. Tipy a rady
  3. WPC Terasa - Návod
Výpočet potřebného množství WPC prken a montážní návod
 

Výpočet množství - orientační

Orientačně se počítá:1 prkno wpc má plochu 0,399 m2, čili na terasu s plochou 20 m2 (5m * 4m) budete potřebovat 51 prken. Je potřeba si dobře promyslet směr pokládky a počítat také s prořezem, kdy se běžně připočítává 10 % k celkové zakázce.  Podkladní hranoly se počítají obdobně, přibližně jeden podkladní hranol se počítá na 1m2. Také je potřeba u podkladních hranolů promyslet, kde budou na sebe navazovat prkna. Na těchto místech musejí být hranoly na krajích prken. Vymezovací klip bude umístěn na každém hranolu po 30 až 35 cm, což je přibližně 10-13 vymezovacích klipů na jedno prkno. 

Pro příklad: pro terasu 20 m2 budete pořebovat 51 prken +10 % (prořez), což je 56 prken, 728 kusů vymezovacích klipů s vruty. U podkladních hranolů je potřeba počítat s tím, že na některých místech je pokládka zdvojena a to tam, kde navazují prkna k sobě na délku. V těch místech bude potřeba více plastových vymezovacích klipů.

Pokud si nejste jisti, pošlete dotaz na info@vynilor.cz a my Vám pomůžeme s výpočtem. Mějte připraven rozměr terasy a promyšlený směr pokládky. Co nejvíce infomací pošlete, tím lépe Vám budeme schopni poradit.

Terasové prkno WPC  
materiálumělé dřevo WPC
rozměry140 x 25 x 2850 mm
barvaCoffee, Chocolate, Antracit(Dark grey, Teak, Redwood

MONTÁŽNÍ NÁVOD

Terasa se pokládá na štěrkové lože, které je ohraničeno betonovými obrubníky. Štěrkové lože samo působí jako drenážní systém.Šterkové lože je potřeba zhutnit vybrční deskou. Na štěrkové lože přijde nejlépe geotextílie, aby Vám v budoucnu neprorůstala tráva skrz prkna.

Na geotextílii uložte betonové dlaždice nebo obrubníky tak, aby na ně byla možná instalace podkladních hranolů v šíři 30 cm - 35 cm. Nosiče by se měly pokládat rovnoběžně se spádem terasy. Je důležité dodržet vzdálenost mezi podkladními hranoly max. 300-350 mm. WPC prkna se montují ve spádu 1,5 %. Čili tento sklon znamená 1,5 cm na jeden délkový metr terasy.

Po umístění betonových dlaždic, můžete přistopupit k instalaci podkladních hranolů. Označte si díry, kde budete kotvit podkladní hranoly k dlaždicím. Vyvrtejte otvory pro hmoždinky. Hmoždinky umístěte do dlaždic a přišroubujte hranoly na pevno. Použijte hmoždinky a šrouby z naší nabídky. Pod podkladní hranoly umístěte vyrovnávací podložky z gumy. Zabrání tak nepříjemnému klapání a také trvalému zamokření podkladních hranolů. Tato fáze je velice důležitá ,zamezíte hromadění vody pod terasovými hranoly. Podkladní hranoly vždy umístěte na vodě odolných podložkách a tím docílíte ideálnímu odtoku vody pod terasou. Po instalaci wpc podkladních hranolů jsou na řadě start klipy.

Přišroubujte start klipy na podkladní hranoly a přiražte natěsno první wpc prkno. Je důležité neustále kontrolovat požadovaný spád, směr a srovnávat nosiče tak, aby vše bylo dobře podložené. Poté, co se přirazí první prkno, se ze směru pokládky přišroubují vymezovací wpc klipy a to tak, že na každý podkladní hranol přijde jeden, můžeme přirazit další prkno. Pro lepší montáž použijeme sadu svěrek, pomocí kterých si prkna stáhneme k sobě. Vymezovací wpc klipy nám dělají požadovanou rovnoměrnou spáru 5 mm. Nezapomínejme dělat spáru v místě, kde se prkna napojují na sebe po krátké straně. Je to z důvodu smršťování a rozpínání materiálu při změně teplot. Doporučuje se 5 - 6 mm. 

Nářadí: pokosová pila, speciální svěrky, aku vrtačka, vrtáky. Ukončovací lišta se přichytává pomocí např. nerez. vrutů, kde si předvrtáte otvor 4 mm a vrut zahloubíme tak, aby hlavička nekoukala.

Pro názornost přikládáme montážní fotografie.

 

 

Věnujte také zvláštní pozornost uložení wpc terasových prken a hranolů poté, co Vám jej přepravce doručí. WPC prkna a hranoly mějte na vyrovnaném podkladu, aby nedošlo k jejich prohnutí před začátkem instalace. 

 

Na obrázku je vidět montáž start klipů při zakládání prvního terasového prkna a montáž vymezovacíh wpc klipů.

 

Po prvním nainstalovaném prknu můžete začít instalovat vymezovací klipy. Poté další prkno přiražte na doraz k prvnímu, takto postupujte dále. Můžete také využít montážní variantu, kdy vymezovací klipy přišroubujete než přirazíte druhé prkno. Použijte svěrky, abyste měli rovnoměrnou spáru.

Dodržujte šířku mezi hranoly 30 - 35 cm, aby nedocházelo k prohnutí a výsledná terasa byla nosná.

Mezi prkny dodržujte 5 mm rozestup. Mezeru Vám přesně vymezí nas vymezovací klip k tomu určený.

 

 

Nepropásněte akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit
Bankovní spojení

Čslo účtu: 2601808530/2010 (Fio banka)

IBAN: CZ3020100000002601808530
SWIFT / BIC kód: FIOBCZPPXXX

Kontakty
8:00 - 16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.